čtvrtek 25. prosince 2014

Šijeme papír - přání se stromečkem


Papír má tu skvělou vlastnost, že se při šití neřasí, nenatahuje ani netřepí. Prošívat lze jednu nebo více vrstev a není potřeba žádné složité nastavování napětí dolní nebo horní nitě. Dokonce není ani nutná výměna spodní nitě při výměně barvy nitě horní.

Vyzkoušejte si šití na jednoduchých tvarech, třeba na vánočním stromečku v netradičních barvách.

Budete potřebovat:
- zbytky papírů barevně sladěných
- nitě různých barev, bavlněnou krajku
- šicí stroj
- 3D oboustranně lepicí pásku, lepidlo
- razítko Veselé Vánoce
- základ přáníčka
- hřebíčky, ozdobyNa papír si nakreslete stromeček, nedělejte to složitě, ať se vám to dobře šije :-)Použijte entlovací steh a po obvodu stromeček obšijte. Prošijte i prostředek, tady jsem kopírovala linky na vzoru papíru. Stromeček po obšití vystřihněte.


Vyberte si tmavší odstín papíru a stromeček na něj nalepte.


Po obvodu obšijte klasickým stehem a opět vystřihněte.


Vyberte podkladový papír a zastřihněte jej podle velikosti základu přáníčka. Použijte klasický steh, který zkombinujte s entlovacím stehem a po obvodu prošijte.Můžete si pohrát s různými typy prošití, zkuste například vyřezat ozdobu na Big Shotu, podložte výřez papírem a prošijte. Není to úplně pro začátečníky, ale když budete trénovat, tak to půjde!Celý stromeček podlepte oboustranně lepicí páskou a po obvodu nalepte bavlněnou krajku. Vše znovu podlepte 3D lepicí páskou, doplňte ozdoby, zkompletujte a originální přání je hotové.


Tvoření je radost!

3 komentáře:

 1. Ahoj, jmenuji se Klára.
  Momentálně studuju na Univerzitě v Hradci Králové obor Sociální pedagogika.
  V rámci diplomové práce se soustředím na trávení volného času dívek a žen, které píšou internetový blog nebo natáčejí videa na youtube.

  Moc tě prosím o vyplnění dotazníku, který tě doufám bude i bavit.
  Pokud je to možné, prosím i o rozšíření dotazníku mezi další blogerky a youtuberky, celkem bych potřebovala získat alespoň 100 vyplněných dotazníků.

  Pro vyplňování klikni na odkaz.
  http://youtube-a-internetovy-blog.vyplnto.cz/

  Moc děkuji a přeji hezké svátky
  Klára

  OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...