čtvrtek 26. června 2014

Reliéfní embossování

Nevím jaký je správný název pro tuto techniku, proto jsem tomu dala terminus technicus reliéfní embossování :-) Docela dobře to zní.
Embossování není nic neznámého, ale má mnoho variant, které jste určitě ještě nezkoušeli. Pojďte si zaembossovat :-)

 
Budete potřebovat embossovací prášek ( barva je na vás, i černá vypadá dobře), embossovací médium, horkovzdušná pistole, razítko nebo textura, Perfect Pearls a hlavně potřebujeme kartonové výseky.


 Na kartonové výseky naneste embossovací médium, je pomaluschnoucí, takže máte času dost a nemusíte spěchat .Posypte vrstvou prášku, přeneste na chráněnou podložku, aby váš pracovní stůl nepřišel k újmě.


Zapečte horkovzdušnou pistolí.


Tento postup opakujte asi 5x, médium, prášek a zapéct. Můžete to urychlit tak, že prášek přímo nasypete na již embossovaný výsek, ale pozor, pistole by prášek rozfoukala, takže buď zapékejte zespodu s pomocí pinzety, ve které držíte výsek, nebo embosujte z velké výšky a opatrně a pomalu rozpouštějte prášek. Při každém novém zapečení prášku se všechny vrstvy znovu roztaví, takže se vytvoří souvislá vrstva.


Použijte jakékoli barvy Perfect Pearls, vyzkoušejte si i tmavé barvy prášku a světlé barvy pudrů nebo naopak.

 
Prášek zapečte opět pistolí a pořádně prohřejte všechny vrstvy, aby se vše rozehřálo a spojilo.

  

Do horkého roztaveného prášku na výseku otiskněte jakékoli razítko nebo texturu, která se používá na Fimo. Razítku to neublíží, je to vyzkoušené :-)


Polotovary jsou připraveny, můžete je využít na přáníčka, na přívěsky na klíče, na co budete chtít :-) Na světle mají výseky krásnou perleťovou barvu.Vyrobte si originální detail na vašem projektu!

Tvoření je radost!


2 komentáře:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...