neděle 24. srpna 2014

Květina z vosku


Chtěla jsem vyzkoušet, jak fungují voskovky a voskový – pečící papír. Klasicky jsem doma žádné voskovky neměla, ale vzpomněla jsem si, že mám ty skvělé sametové voskovky od Aladine a to mě zachránilo J Aby toho nebylo málo, měla jsem jen hnědý pečící papír, ale díky své syslivosti jsem si našla wax paper, který jsem si kdysi koupila, a který se používá do Big Shotu, aby se lépe vylouply výřezy ze šablon. Tak hurá na to :-)
 


 

Použila jsem na „nastrouhání“ nůž, ale lze použít cokoli ostrého, čím si z voskovky můžete odhoblovat hoblinky.

 

Vybrala jsem 3 ladící barvy a hoblinky jsem postupně nastrouhala na polovinu voskového papíru, který měl rozměr A4. Nemusí být velké množství, vosk rozpustíme.


Polovinu proto, že druhou polovinu jsem přeložila a přikryla jsem barevné hobliny.
Celý „sendvič“ z papíru jsem vložila mezi starou utěrku, abych mohla papír přežehlit a aby se rozpustil vosk. Ten když je tekutý, tak se rozteče opravdu všude, podle toho, kolik si nahoblujete. Takže i moje utěrka je krásně barevná  :-)Po zažehlení jsem složený voskový papír rozevřela a roztavené voskovky tady vytvořily krásný barevný obrazec.
 

Použila jsem vyřezávací šablonu a vyřízla jsem sadu kytiček.

 

Vyřízla jsem si i kousek zeleného lnu, aby to hezky ladilo a spojila jsem vše do jedné květiny, kterou jsem podložila bílou papírovou rozetkou.Přáníčko je hotové. Inspirujte se a vymyslete si jiné barvy a jiné vzory, výsledek bude vždy jiný a zajímavý.


Tvoření je radost!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...