neděle 27. července 2014

Organizace pracovny a já


Mou pracovnu jste již viděli v minulém článku a nyní je čas prohlédnout si pár organizačních vychytávek, které možná znáte a pokud ne, snad vám pomohou zlepšit přehled o vašich zásobách.
Na začátku mé sbírky scrapbookového materiálu to bylo mnohem jednodušší. Stačila jedna krabička na tohle jeden šuplík na tohle a něco málo místa na to další. Postupným syslením jsem musela přejít na něco, čemu by se alespoň vzdáleně dalo říkat systém, abych našla, co potřebuji :-)

Vyřezávací šablony pro Big Shot
Používám pevný kroužkový blok A5, ve kterém mám euroobaly a v každém obalu vždy dvě magnetické fólie, které jsou většinou samolepicí, ale to nevyužívám, protože měním obsah podle toho, jak šablony přibývají. Z každé strany pak dávám šablony buď podle výrobce, nebo je řadím tématicky.


 

Zásobníky na hřebíčky a drobné ozdoby

V Bauhausu jsem kdysi objevila zásobníky, které jsou přehledné, mají oddělené přihrádky a co je nejdůležitější, vyndavací a zastamdací mističky, což je velká výhoda, když něco malého hledám, nemusím otočit celý box vzhůru nohama :-)
 

Sklenice a skleničky

Ikea je nekonečným zdrojem všech možných zásobníků včetně skleněných kořenek, které se výborně hodí na malé věci, jako například celkem neskladné papírové kytičky, lepicí papírová kolečka nebo cokoli jiného.
 

 Mé oblíbené sklenice od kávy jsou čtvercové, skladné a využívám je na papírové kytičky rozdělené podle barev.
  


Poslední skleněná vychytávka je z veterinární ordinace J Děkuji Haňule! V ampulkách od vakcín schovávám různé malinké předměty, kterých mám málo a ty bych už jinde opravdu nedokázala v mém systému najít :-) 
Zbytky papírů

Nejčastěji se mě někdo ptá, jak skladuji papírové zbytky. Mám pod stolem krabici, do které dávám téměř všechny zbytky papírů, které vzniknou při tvoření. Krabice pak jednou za čas putuje do družiny. Některé zbytky jsou ale srdeční záležitost, oblíbené papíry, takže je podle barev ukládám do zipových sáčků, které mám stále po ruce na stole v zásobníku, abych je mohla kdykoli použít a to dělám často.
 
Tužky, pomůcky

V Tchibu jsem si pořídila tento zásobník. Původně jsme jej plánovala na kartičky do Projectu life (to by byla další kapitola, jak organizovat materiál pro tento projekt), ale … je malý :-) Využila jsem jej na všechny možné pomůcky, fixy, lepidla a tužky a také je stále na mém stole po ruce.A nakonec ještě jedna vychytávka. Také Ikea J Mám pod policí lištu, na které jsou zásobníky – kelímky a do jednoho z nich jsem dala horkovzdušnou pistoli, je připravena k použití.
Určitě máte také spoustu nápadů na organizaci pracovny, ale každá sebelepší organizace, pokud není po ruce, tak je na seznamu – nepoužívám.  Snažím se mít všechno v dosahu a na to nejlépe ze své pracovní židle, a i když závidím ty velké pracovny, kde bych měla všechno hezky rozestavěné, jsem vlastně se svým prostorem spokojená. Někdy je to samozřejmě krize a malý prostor se ještě zmenší, když už se ten materiál nedá nikam naskládat a při tvoření visačky zůstane jen místo na tu visačku :-)

 Tvořte a nestresujte se, že nemáte všude dokonalý pořádek, na výsledku to stejně nebude vidět 

1 komentář:

  1. Mističkový organizér je super. Kelímky Bygel mám na tužky, nůžky apod. a jak to z těch kelímků tak pěkně čouhá, moji dceru to velmi láká - leze na židli se slovy "budu teď jako máma" a snaží se uzmout nějakou fixku.

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...